Ndahet nga jeta aktori i njohur britanik

Publikuar tek: bota, më 09:22 03-05-2019 Ndahet nga jeta aktori i njohur britanik

Ndahet nga jeta në moshën 74 vjeçare aktori i njohur britanik Peter Mayhew.

Aktori i cili ka luajtur rolin ‘Chewbacca’ në filmat e “Star Wars” vdiq në shtëpinë e tij në Teksas më 30 prill.

Aktori britanik-amerikan luajti rolin e gjigantit Wookiee Chewbacca në trilogjinë origjinale që filloi në vitin 1977, si dhe filmat e mëvonshëm deri në vitin 2015.

"Ai e vendosi zemrën dhe shpirtin e tij në rolin e Chewbacca dhe tregoi në çdo skenë", tha familja e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011240005493164
array(1) { ["section"]=> string(47) "ndahet-nga-jeta-aktori-i-njohur-britanik-162793" }