Ndahet nga jeta aktori i njohur i komedisë

Publikuar tek: bota, më 18:20 16-10-2017 Ndahet nga jeta aktori i njohur i komedisë

Shuhet në moshën 51-vjeçare komediani i njohur Sean Hughes.

Aktori ka ndërruar jetë ditën e sotme dhe do të mbahet mend për humorin e tij. Hughes ishte në krye të ekipit në ‘Never Mind the Buzzcocks’ në BBC Two dhe kishte kanalin e tij Channel 4, ‘Sean's Show’.

Sean u bë i njohur në vitin 1990, kur ishte personi më i ri që fitoi çmimin Perrier, tani i njohur si çmimi i Edinburgut.

_98334684_sean_hughes2017__standup_sh.jpg

_98334837_buzzcocksgroup_2001_bbc.jpg

sean-hughes-1.jpg

sean-hughes-4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012341976165771
array(1) { ["section"]=> string(48) "ndahet-nga-jeta-aktori-i-njohur-i-komedise-96103" }