Ndahet nga jeta aktori i njohur i teatrit shqiptar

Publikuar tek: kulture-art, më 12:35 21-02-2018 Ndahet nga jeta aktori i njohur i teatrit shqiptar

Është ndarë nga jeta aktori i njohur i skenës teatrale Milto Profi.

Aktori i njohur nga Durrësi është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare. Mësohet se homazhet në nder të tij pritet të mbahen ditën e nesërme në orën 10.00 në hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, shkruan durrëslajm. 

Milto Profi do të kujtohet si një nga aktorët më të dashur të skenës durrsake në vitet që nga viti 1960. Njihej për rolet e tij me karakter komik dhe shumë të tjera në teatrin e Durrësit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074808597564697
array(1) { ["section"]=> string(57) "ndahet-nga-jeta-aktori-i-njohur-i-teatrit-shqiptar-110976" }