Ndahet nga jeta aktorja njohur e Hollywood-it

Publikuar tek: bota, më 07:05 14-05-2019 Ndahet nga jeta aktorja njohur e Hollywood-it

Legjenda e Hollywood-it, Doris Day,  vdiq në moshën 97-vjeçare. Këngëtarja e shndërruar në aktore ka lujatur në filmat si: Calamity Jane dhe Pillow Talk.

 

Filmat The Man Who Knew Too Much dhe That Touch of Mink e kanë bërë atë të njohur në gjithë botën. Ndërkohë, Fondacioni i Kafshëve Doris Day tha se ajo vdiq të hënën në shtëpinë e saj në Kaliforni.

Mediat e huaja raportopjnë  se aktorja ka vuajtur nga pneumonia. "Ajo ka qenë e rrethuar nga disa miq të afërt në momentin kur ka vdekur", thuhet në njoftim.

Çmimet që Day ka marrë përfshijnë Medaljen Presidenciale të Lirisë më 2004 dhe një Grammy për arritje jetësore më 2008.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013253927230835
array(1) { ["section"]=> string(52) "ndahet-nga-jeta-aktorja-njohur-e-hollywood-it-164219" }