Ndahet nga jeta artisti i madh

Publikuar tek: bota, më 15:23 27-08-2018 Ndahet nga jeta artisti i madh Neil Simon

Ndahet nga jeta artisti i madh Neil Simon.

Neil Simon dramaturgu dhe skenaristi i njohur, vdiq në moshën 91-vjeçare pasi prej kohësh vuante nga sëmundja e rëndë e pneumonisë.

Lajmi u bë publik nga publicisti Bill Evan i cili shtoi se Simon vuante gjithashtu edhe nga sëmundja e Alzheimerit.

Neil Simone, i cili është konsideruar si një ndër artistët më të suksesshëm amerikanë, është fituesi i çmimit “Pulitzer” dhe njihet nga të gjithë për komeditë “The Odd Couple”, “Barefoot in the Park”, “The Sunshine Boys” dhe “Brighton Beach Memorials”.

180826114832-neil-simon-file-exlarge-169.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097119808197021
array(1) { ["section"]=> string(37) "ndahet-nga-jeta-artisti-i-madh-132326" }