Ndahet nga jeta gazetarja Arlinda Canaj, kolegët shprehin dhimbjen

Publikuar tek: aktualitet, më 22:38 24-08-2017 Ndahet nga jeta gazetarja Arlinda Canaj, kolegët shprehin dhimbjen

Gazetarja dhe shkrimtarja Arlinda Canaj ka ndërruar jetë sot papritmas.

Jeta shpesh nuk është gjë tjetër veçse një shaka tragjike. Një nga gazetaret kulturore më të rëndësishme të vendit, Arlinda, kolegia jonë ka humbur jetën sot papritmas.

Në mëdyshjen për të mos spekuluar me vdekjen e saj dhe dëshirës që njerzit e saj të dashur të kenë më shumë solidaritet, ne zgjodhëm të dytën!

Çfarë dhimbje të shkruash këto fjalë për një jetë të re! Për një nënë! Për një kolege të përkushtuar dhe elitare që deshi ta përçmonte jetën e zakonshme. Arlinda Canaj ka qenë pjesë e disa prej mediave më të rëndësishme në vend dhe së fundi ishte pjesë e ekipit të Konica.al.

Newsbomb.al u shpreh ngushëllimet e sinqerta familjarëve dhe të afërmve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067431926727295
array(1) { ["section"]=> string(71) "ndahet-nga-jeta-gazetarja-arlinda-canaj-koleget-shprehin-dhimbjen-90107" }