Ndahet nga jeta ikona kinematografike në Afrikë

Publikuar tek: kulture-art, më 07:49 19-02-2018 Ndahet nga jeta ikona kinematografike në Afrikë

Është ndarë nga jeta në moshën 64-vjeçare një nga figurat më të dashura të kinematografisë në Afrikë, Idrissa Ouedraogo.

Regjisori dhe producenti i njohur afrikan nga Burkina Faso, mbylli sytë në Ugadugu.

Ai e nisi karrierën e tij në vitin 1981 dhe është autor i 40 filmave. Ka marrë pjesë në festivalet më të njohura të filmave në botë dhe është fitues i disa çmimeve ndërkombëtare.

 

20265576-23813912.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018129110336304
array(1) { ["section"]=> string(54) "ndahet-nga-jeta-ikona-kinematografike-ne-afrike-110716" }