Ndahet nga jeta ish deputetja e Partisë Demokratike (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:36 27-02-2018 Ndahet nga jeta ish deputetja e Partisë Demokratike (Foto)

Është ndarë nga jeta mjekja dhe ish deputetja e Partisë Demokratike në vitin 1992, Rushen Golemi. Lajmin e ka dhënë kolegu i saj, Tritan Shehu.

“Sot u nda nga jeta Dr. Rushen Golemi.

Një lajm shumë i hidhur ky për familjen e saj, për tëgjithë ne, që patëm fatin e privilegjin te punojme me ate ne sallen e operacionit, ambjentet spitalore, diten dhe naten, ne Tirane e larg saj, kudo ku njeriu kishte nevoje per ndihmen e kirurges se shquar, humane e te pa epur.

Dr. Rusheni, nje mjeke e rralle, e pa perseritshme ndoshta, por dhe nje zemer e madhe qe rrahu per Demokraci e Perendim.

Deputete e PD e zgjedhur me 1992, atehere kur duhej permbysja e te lindete liria.

Jeta e saj si mjeke, kirurge, pedagoge, deputete, pa harruar kurre dhe familjen, jane modeli me i mire per kedo qe aspiron te beje dicka te vlefeshme ne jete.

I pa harruar do te jete kujtimi i saj.”

sdfwsfwerge4g34.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër aksident fatal pranë Malit të Robit, kthehej nga varrimi, por përplaset për vdekje nga automjeti
Xhafaj jep lajmin ‘Live’: Janë arrestuar autorët e plagosjes së trajnerit të Vllaznisë (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.012440204620361
array(1) { ["section"]=> string(63) "ndahet-nga-jeta-ish-deputetja-e-partise-demokratike-foto-111691" }