Ndahet nga jeta komediani amerikan Jerry Lewis

Publikuar tek: bota, më 20:15 20-08-2017 Ndahet nga jeta komediani amerikan Jerry Lewis

Jerry Lewis, aktori legjendar amerikan dhe komedian i mirënjohur, është ndarë nga jeta në moshën 91 vjeçare.

Ai lindi në 16 mars të 1926 në Newark nga prindër hebrenj. Disa nga filmat më të famshëm të tij janë Attentive to the Sailors! (1952), Deaths of Fear (1953), The Little Puppet (1955), Artists and Models (1955) and Hollywood or Death! (1956). 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087850093841553
array(1) { ["section"]=> string(52) "ndahet-nga-jeta-komediani-amerikan-jerry-lewis-89663" }