Ndahet nga jeta komediani i famshëm amerikan, Gene Wilder

Publikuar tek: bota, më 22:16 29-08-2016 Ndahet nga jeta komediani i famshëm amerikan, Gene Wilder

Komediani i famshëm amerikan, Gene Wilder, i njohur për rolet e tij të spikatur në filmat “The Producers,” “Blazing Saddles,” “Young Frankenstein,” “Willy Wonka and the Chocolate Factory” dhe “Stir Crazy,” ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare.

Lajmin e ka dhënë nipi i aktorit, i cili ka thënë se pavarësisht sëmundje së gjatë, Wilder arriti të shijojë jetën, muzikën, filmat dhe çastet me të afërmit dhe miqtë deri në momentin e fundit.

Ikona e kinematografisë amerikane, Gene Wilder, është nominuar dy herë për çmimin Oscar dhe ka fituar një sërë çmimesh të tjera prestigjoze.

fgh6h66hkikklklshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022927045822144
array(1) { ["section"]=> string(62) "ndahet-nga-jeta-komediani-i-famshem-amerikan-gene-wilder-51233" }