Ndahet nga jeta komediani i njohur, Charlie Murphy

Publikuar tek: kulture-art, më 06:10 13-04-2017 Ndahet nga jeta komediani i njohur, Charlie Murphy

Ndërron jetë komediani i mirënjohur amerikan, Charlie Murphy, në moshën 57-vjeçare.

Sipas menaxherit të tij, Charlie ka vdekur nga sëmundja e leuçemisë dje në një spital në New York.Mediat vendase shkruajnë se vdekja e tij ishte e prapritur për familjarët, pasi kishin menduar se gjendja e tij po përmirësohej.

Charlie është vëllai i madh  i komedianit, Eddie Murphy, me të cilin kishin bashkëpunuar në filmat “Are We There Yet”, “The Boondocks”, “The Boondocks”, “Norbit”, dhe “Vampire in Brooklyn”. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024210929870605
array(1) { ["section"]=> string(55) "ndahet-nga-jeta-komediani-i-njohur-charlie-murphy-75002" }