Ndahet nga jeta legjenda e jazz-it, Ray Phiri

Publikuar tek: bota, më 08:46 13-07-2017 Ndahet nga jeta legjenda e jazz-it, Ray Phiri

Është ndarë nga jeta ditën e djeshme legjenda e jazz-it të Afrikës jugore, Ray Phiri.

Mësohet se Phiri vuante nga kanceri në mushkëri, dhe nuk mundi të mbijetonte dot.

Artisti i madh Afrikan ariti kulmin e famës në vitin 1986 kur publikoi albumin “Graceland”, një sukses i padiskutueshëm. 

Ray u shtrua në spital para dy javësh dhe në orët e para të mëngjesit të djeshëm u dha lajmi për vdekjen e artistit. Më herët një mik i familjes bëri publike gjendjen e tij të rëndë para se të kërkone ndihmë për mbledhjen e a prave për ta kuruar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Brazili dërgon ish presidentin në burg për korrupsion
BE kërcënon Hungarinë me masa të ashpra për ligjin e arsimit »
Article Logic
Execution time: 0.010434150695801
array(1) { ["section"]=> string(50) "ndahet-nga-jeta-legjenda-e-jazz-it-ray-phiri-85990" }