Ndahet nga jeta legjenda e ‘Rokenroll’, Chuck Berry

Publikuar tek: bota, më 07:22 19-03-2017 Ndahet nga jeta legjenda e ‘Rokenroll’, Chuck Berry

Legjenda e e ‘Rokenroll’-it Chuck Berry është gjetur i vdekur në kohën e drekës, të shtunën.

Burime nga policia  tregojnë se kanë marrë thirrje rreth orës 12.40 sipas kohës lokale, që në shtëpi e kanë gjetur një person pa shenja jete.

Ata thonë se ishin munduar të shpëtojnë, megjithatë ai u shpall i vdekur në orën 13.26.

Karriera e Chuck Berryt ka zgjatur më shumë se shtatë dekada.

“The Guardian” thekson se kitaristi legjendar ka bashkuar bluzin dhe svingut në fenomenin e Rokenrollit të hershëm.

Chuck Berry ka pasur shumë hite, në mesin e të cilëve më së shumti dallohet “Johnny B. Good”, një nga këngët me të dashura në histori të muzikës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zv/kryeministri turk trondit me deklaratën e tij: Nëse konflikti në Siri vazhdon, SHBA dhe Rusia do përplasen
Fantastike! Dubai po ndërton kullën më të lartë në botë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.0095422267913818
array(1) { ["section"]=> string(54) "ndahet-nga-jeta-legjenda-e-rokenroll-chuck-berry-72398" }