Ndahet nga jeta “Madame Claude”, pronarja e qindra shtëpive publike për të pasurit dhe të famshmit

Publikuar tek: bota, më 00:24 24-12-2015 Ndahet nga jeta “Madame Claude”, pronarja e qindra shtëpive publike për të pasurit dhe të famshmit

Pronarja më e famshme e shtëpive publike në Francë, Fernande Grudet, e njohur edhe si Madame Claude ndërroi jetë sot në moshën 92 vjeçare.

Grudet lindi në vitin 1923 dhe gjatë jetës së saj arriti të zotërojë një nga rrjetet më të mëdha të prostitutave të reja femra, rreth 500, si dhe meshkuj, që prej viteve 1970-80. Klientela e bizneseve të saj ishin ministra, diplomatë dhe biznesmenë të fuqishëm të cilëve u ofrohej mbrojtje, kryesisht nga syri i mediave. Madame Claude u bë frymëzim për një sërë filmash francez.

image.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012451887130737
array(1) { ["section"]=> string(101) "ndahet-nga-jeta-madame-claude-pronarja-e-qindra-shtepive-publike-per-te-pasurit-dhe-te-famshmit-28435" }