Ndahet nga jeta mjeku simbol i Beratit; nuk e mposhti dot Covid-in

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:35 07-02-2021 Ndahet nga jeta mjeku simbol i Beratit; nuk e mposhti dot Covid-in

Është ndarë nga jeta për shkak të koronavirusit mjeku i njohur, simbol i këtij qyteti, dr.Josif Dena.

Nuk kanë munguar ngushëllimet dhe dedikimet e miqve dhe të afërmve në rrjete sociale. Kjo ishte një goditje e rëndë si për familjen dhe për shoqërinë e për të gjithë ata që e kanë njohur.

Atë e konsiderojnë si një mik të mirë, bashkëpunëtor dhe njeri shembullor, të qeshur, i apasionuar pas leximeve dhe kurioz për çdo gjë. Mbështetes i fortë dhe adhurues i artit të bashkëshortes, artistes Llambrini Dena, shkruan miku i tij Thoma Jance.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Në vendlindjen e Gramozit, mikut tuaj shumë të shquar”, Ramën e presin me këngë polifonike në Salari
»
Article Logic
Execution time: 0.013030052185059
array(1) { ["section"]=> string(72) "ndahet-nga-jeta-mjeku-simbol-i-beratit-nuk-e-mposhti-dot-covid-in-237881" }