Ndahet nga jeta në moshën 19-vjeçare talenti i Atalanta-s

Publikuar tek: sport, më 16:49 11-05-2020 Ndahet nga jeta në moshën 19-vjeçare talenti i Atalanta-s Andre Rinaldi

Futbollisti i Atalantas, Andre Rinaldi është ndarë nga jeta në moshën 19 -vjeçare. Rinaldi vuante nga një sëmundje e quajtur “Aneurysm”, sëmundje që rrit presionin e gjakut në arteriet kryesore.

Ndërhyrja e mjekëve nuk ndihmoi për të shpëtuar jetën e djalit të ri. Sipas mediave italiane 19 -vjeçari ka shkuar në spital në gjendje të rëndë dhe mjekët nuk mundën të bënin asgjë.

Lajmi i hidhur u bë me dije nga faqja zyrtare e klubit të tij, i cili i ka shprehur ngushëllime familjes.

andrea.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010154008865356
array(1) { ["section"]=> string(64) "ndahet-nga-jeta-ne-moshen-19-vjecare-talenti-i-atalanta-s-205996" }