Ndahet nga jeta në moshën 79 vjeçare Imami i xhamisë kryesore në Kavajë, Xhamia Kubelije, Muharrem Lika

Publikuar tek: aktualitet, më 13:01 18-09-2020 Ndahet nga jeta në moshën 79 vjeçare Imami i xhamisë kryesore në Kavajë, Xhamia Kubelije, Muharrem Lika Imami Muharrem Lika

Muharrem Lika, Imami i xhamisë kryesore në Kavajë, Xhamia Kubelije, nuk jeton më.

Ai është ndarë nga jeta sot, në moshën 79 vjeçare. Xha Rrema siç e quanin të gjithë, ka shërbyer si Imam që në fillimet e demokracisë, pas viteve '90.

Muahrrem Lika ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në Myftininë e Kavajës, dhe për këtë përkushtim ai u vlerësua me respektin e besimtarëve muslimanë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012973785400391
array(1) { ["section"]=> string(108) "ndahet-nga-jeta-ne-moshen-79-vjecare-imami-i-xhamise-kryesore-ne-kavaje-xhamia-kubelije-muharrem-lika-220815" }