Ndahet nga jeta profesori i historisë Adem Mezini

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:04 22-12-2020 Ndahet nga jeta profesori i historisë Adem Mezini

Bota e letrave në zi. Mbrëmjen e djeshme profesori i historisë, Adem Mezini është ndarë nga jeta.

Lajmi është bërë i ditur nga profesori, Përparim Kabo përmes rrjeteve sociale. Mezini është autor i 2 librave historik, “Shekulli XX” dhe “Nga Gorbaçovi tek Putini”.

“Shuhet nje njeri me vlera...nje dijetar me vlera...nje atdhetar me vlera. Profesor i historise Adem Mezini e la kete jete. Lajmi eshte i trishte. E njoha heret fillimisht si ish studenti i tij. Ai erdhi dha leksione edhe ne fakultetin e Filozofise...por jeta na beri kolege dhe miq. Adem Mezini lexonte ne disa gjuhe dhe kishte nje veshtrim ndryshe ndaj historise...”, shkruante ndër të tjera Kabo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Covid-19 i merr jetën ish-deputetit të PD-së, bankierit të njohur Bedri Çollaku
»
Article Logic
Execution time: 0.011719942092896
array(1) { ["section"]=> string(56) "ndahet-nga-jeta-profesori-i-historise-adem-mezini-232247" }