Ndahet nga jeta regjsori i famshëm i ‘James Bond’

Publikuar tek: kulture-art, më 12:41 28-02-2018 Ndahet nga jeta regjsori i famshëm i ‘James Bond’

Është ndarë nga jeta në moshën 97-vjeçare regjisori i njohur, Lewis Gilbert.

Ai është regjisori britanik i tre serive të filmit aksion “James Bond” dhe lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar producenti Michael G Wilson në faqen zyrtare të filmit “James Bond”.  

“U trishtuam shumë kur morëm vesh lajmin për vdekjen e mikut tonë të dashur Leëis Gilbert”, shkruhet në njoftim.

Lewis  bë i njohur në filmin “Alfie” të vitit 1966, duke risjellë edhe njëherë në ekran aktorin Michael Caine, që u nominua për disa çmime “Academy Awards”, duke përfshirë edhe “Fotografinë më të mirë”.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0400230884552
array(1) { ["section"]=> string(54) "ndahet-nga-jeta-regjsori-i-famshem-i-james-bond-111751" }