Ndahet nga jeta Sali Kelmendi, kryebashkiaku i parë i Tiranës

Publikuar tek: politike, më 16:06 07-02-2015 Ndahet nga jeta Sali Kelmendi, kryebashkiaku i parë i Tiranës

Sali Kelmendi është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme në moshën 68 vjeçare. Kelmendi ka qenë kryebashkiaku i parë i Tiranës, i zgjedhur në vitin 1992, si dhe ka qenë anëtarë i Partisë Demokratike.

Mësohet se Kelmendi ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij si pasojë e një ataku kardiak.


Bashkia e Tiranës ka njoftuar se homazhet në nderim të ish-kryetarit të Bashkisë, Sali Kelmendi, i cili u nda sot nga jeta, do të zhvillohen ditën e neserme me datë 8 shkurt 2015, nga ora 13.00-15.00 në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097670555114746
array(1) { ["section"]=> string(65) "ndahet-nga-jeta-sali-kelmendi-kryebashkiaku-i-pare-i-tiranes-2643" }