Ndahet nga jeta shkrimtari dhe gazetari i famshëm botëror

Publikuar tek: bota, më 18:36 15-05-2018 Ndahet nga jeta shkrimtari dhe gazetari i famshëm botëror Tom Wolfe

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 88 vjeçare gazetari dhe autori i dhjetra librave të famshëm botërorë, Tom Wolfe.

Lajmin e vdekjes e ka bërë të ditur vetë menaxheri i tij Lynn Nesbit, ndërkohë që prej disa ditësh ishte shtruar në spitalin e Nju Jorkut pas një infeksioni të rëndë ende të paspecifikuar.

Wolfe ka korrur një sërë suksesesh të padiskutueshme në mbarë botën me librat e tij, ndërkohë që është cilësuar edhe si pioneri i Gazetarisë së Re.

Ai ka lindur më 2 mars të 1931 në Virxhinia të Amerikës. Tom Wolfe la pas të shoqen dhe dy fëmijët e tij.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011876106262207
array(1) { ["section"]=> string(64) "ndahet-nga-jeta-shkrimtari-dhe-gazetari-i-famshem-boteror-120870" }