Ndahet nga jeta vajza e Eqerem bej Vlorës

Publikuar tek: kulture-art, më 08:40 25-03-2018 Ndahet nga jeta vajza e Eqerem bej Vlorës

Është ndarë nga jeta vajza e Eqerem bej Vlorës, Ajnisha Vlora. Ajnisha ndërroi jetë në moshën 75-vjeçare në shtëpinë e saj në Vlorë.

Kush ishte Ajnisha Vlora?

Ishte vetëm 9 muajshe kur i ati Eqerem bej Vlora u largua nga Shqipëria në vitin 1944. Që nga momenti i largimit të të atit jeta për të do të ishte një kalvar vuajtjesh. Atë dhe familjen e internuan në Kavajë deri në vitin 1990.

Ndërsa babain nuk e takoi asnjëherë. Eshtrat e Eqerem bej Vlorës erdhën nga Austria në Shqipëri në vitin 2015.

Ajnisha la pas 2 fëmijë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095920562744141
array(1) { ["section"]=> string(48) "ndahet-nga-jeta-vajza-e-eqerem-bej-vlores-114456" }