Ndahet nga jeta vokalisti i Djemve të Detit

Publikuar tek: kulture-art, më 16:50 27-01-2015 Ndahet nga jeta vokalisti i Djemve të Detit

Gent Demaliaj, vokalisti i grupit muzikor “Djemtë e Detit” ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë, në moshën 40- vjeçare. Shteti shqiptar akordoi një fond prej 35 milionë lekësh  për kurimin e tij,  por kjo nuk ka mjaftuar për ta mbajtur në jetë këngëtarin.

 

Vokalisti me grupin e tij bëri për vete çdo të ri e të vjetër me këngët : “Jo tani”, “Ëndrrat që për ty i thurra”, “Baladë për Jakup Ferrin”, “ Përrallë Dashurie”, “Beteja e Dhimbjes” “Zemërthyeri”, “Epos” etj…

Zëri dhe këngët e Gentit do të mbetet gjatë në kujtesën e çdo shqiptari.

Homazhet për këngëtarin do të mbahen nesër në orën 12:30 pranë RTSH.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.078659057617188
array(1) { ["section"]=> string(48) "ndahet-nga-jeta-vokalisti-i-djemve-te-detit-1641" }