Ndalohen 60 klandestinë nga Siria, Sudani e Eritrea në pikën kufitare të Kakavijës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:09 27-04-2015 Ndalohen 60 klandestinë nga Siria, Sudani e Eritrea në pikën kufitare të Kakavijës

60 shtetas nga Siria, Sudani dhe Eritrea janë ndaluar nga policia kufuitare e Gjirokastrës  në afërsi të kufirit në vendin e quajtur “Fushat e fshatit Radat”.

Klandestinët kishin hyrë në terrritorin shqiptar ilegalisht nëpërmjet kufirit grek dhe kishin si destinacion Malin e Zi e më pas vendet e Bashkimit Europian. Mësohet se 44 prej të ndaluarëve janë sirianë, 8 prej tyre sudanezë e 8 eritreanë. Midis tyre u ndaluan edhe shtatë gra e dy fëmijë të cilët mësohet se janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama uron Ermonela Jahon pas suksesit të Traviatës në "Teatro Real", Madrid
Grabiten me armë paratë e kompanisë celulare në rrugën Tiranë-Durrës »
Article Logic
Execution time: 0.011717081069946
array(1) { ["section"]=> string(86) "ndalohen-60-klandestine-nga-siria-sudani-e-eritrea-ne-piken-kufitare-te-kakavijes-9760" }