Ndalohet Arben Frroku nga policia malazeze në kufirin me Kroacinë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:18 20-06-2015 Ndalohet Arben Frroku nga policia malazeze në kufirin me Kroacinë

Ndalohet në pikën kufitare të Malit të Zi dhe Kroacisë biznesmeni Arben Frroku.

Frroku është ndaluar për shkak se në sistemin e kontrollit emri i tij figuronte në listën e përsonave të kërkuar. Arben Frroku i cili u shpall i pafajshëm nga Gjykata e Krimeve të Rënda për vrasjen e Komisarit të Policisë, Dritan Lamaj, është ndaluar nga policia kufitare e Malit të Zi pasi emri i tij figuronte në listën e personave që duhet të kontrollohen vazhdimisht.

Sipas avokatit Tonin Prendi, vëllai i deputetit Mark Frroku, nuk është shoqëruar nga policia por është bllokuar për rreth 20 minuta në pikën kufitare malazeze ku i është nënshtruar procedurave të gjata të kontrollit dhe është lënë sërish i lirë pas kryerjes së verifikimeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Incident në Delvinë, i afërmi kandidatit të PD godet vëllain e kreut të PDIU. Reagon PD: Nuk është anëtar i PD-së
Gruaja që u tha se u dhunua për politikë, policia: Na ka pranuar se ka probleme me komshinjtë »
Article Logic
Execution time: 0.011641025543213
array(1) { ["section"]=> string(71) "ndalohet-arben-frroku-nga-policia-malazeze-ne-kufirin-me-kroacine-14133" }