Ndalohet autobusi shqiptar i udhëtarëve në Hungari, brenda fshiheshin 120 kg drogë

Publikuar tek: rajon, më 21:46 18-11-2019 Ndalohet autobusi shqiptar i udhëtarëve në Hungari, brenda fshiheshin 120 kg drogë Foto ilustruese

Një autobus udhëtarësh i kompanisë ‘Fadili Tours’ në Podujevë, është ndaluar në kufirin hungarez pasi brenda tij janë gjetur 120 kilogram drogë.

Si pasojë dy shoferë të kompanisë së udhëtimit ‘Fadili Tours’, A.H dhe F.H janë arrestuar nga autoritetet hungareze.

Mësohet se linja e autobusit ishte nisur nga Prizreni me destinacion final Hamburgun në Gjermani.

Autobusi kishte edhe udhëtarë në momentin që u ndalua nga autoritetet hungareze për shkak të sasisë narkotike që kishte.

kkkkkk.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0078070163726807
array(1) { ["section"]=> string(88) "ndalohet-autobusi-shqiptar-i-udhetareve-ne-hungari-brenda-fshiheshin-120-kg-droge-186370" }