Ndalohet një 29 vjeçar në Shkodër, do ekstradohet në Maqedoni

Publikuar tek: aktualitet, më 10:53 08-07-2015 Ndalohet një 29 vjeçar në Shkodër, do ekstradohet në Maqedoni

Policia e Shkodrës ka ndaluar një shtetas shqiptar nga Maqedonia për qëllime ekstradimi.

29 vjeçari Hamit Ajrulai është ndaluar në një lokal të Velipojës ku po punonte gjatë sezonit veror. Ajrulai është dënuar në Maqedoni për pengimin e zgjedhjeve dhe votimeve dhe është dënuar nga gjykata me 3 vite burg. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video-lajm: IKMT rrëzon godinën në Rrogozhinë por inspektorët rrezikojnë të "shemben" bashkë me të
Merrte rryshfet për provimet, procedohet penalisht pedagogu dhe studentja në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.013573884963989
array(1) { ["section"]=> string(66) "ndalohet-nje-29-vjecar-ne-shkoder-do-ekstradohet-ne-maqedoni-15597" }