‘Ndalohet qarkullimi i makinave’, Policia e Shtetit njoftim të rëndësishëm: Ja çfarë lejohet nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 11:27 30-05-2020 ‘Ndalohet qarkullimi i makinave’, Policia e Shtetit njoftim të rëndësishëm: Ja çfarë lejohet nesër

Policia e Shtetit ka njoftuar se ditën e dielë do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe do jetë e lirë lëvizja për këmbësorët, por nuk do lejohet në asnjë qytet të vendit qarkullimi i automjeteve.

Përmes një njoftimi zyrtar, policia ka theksuar se në kuadër të masave parandaluese të Covid-19 nuk do lejohet hyrja dhe dalja në zonat e kuqe, si dhe ndalohet lëvizja drejt plazheve nga zonat që nuk janë zona bregdetare.

Blutë kërkojnë mirëkuptimin e qytetarëve që të zbatojnë me rigorozitet ndalim-qarkullimin me automjete për ditën e nesërme.

Njoftimi i policisë:

Në kuadër të zbatimit të masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se në datën 31.05.2020 do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe do jetë e lirë lëvizja për këmbësorët, por nuk do lejohet në asnjë qytet të vendit qarkullimi i automjeteve.

Gjithashtu, edhe për këtë fundjavë nuk do lejohet hyrja dhe dalja në zonat e kuqe, si dhe ndalohet lëvizja drejt plazheve nga zonat që nuk janë zona bregdetare.

Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e qytetarëve që të zbatojnë me rigorozitet ndalim-qarkullimin me automjete për ditën e nesërme, si dhe të respektohet distancimi social në të gjithë vendin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095279216766357
array(1) { ["section"]=> string(101) "ndalohet-qarkullimi-i-makinave-policia-e-shtetit-njoftim-te-rendesishem-ja-cfare-lejohet-neser-208393" }