Ndalohet shqiptari në aeroportin e Qipros, rezultoi me koronavirus

Publikuar tek: bota, më 16:48 14-07-2020 Ndalohet shqiptari në aeroportin e Qipros, rezultoi me koronavirus Ilustruese

Një rast i ri koronavirus u njoftua nga Ministria e Shëndetësisë së Qipros të martën, duke e çuar totalin e të prekurve në 1.023.

Rasti i ri është një shqiptar, banor i përhershëm i Qipros, i cili mbërriti nga Athina të hënën dhe ishte në mesin e 379 të riatdhesuarve. Shqiptari u testua në aeroport, gjatë mbërritjes së tij. Ky rast o konfirmua pasi u bënë 1.754 testime.

Ministria e Shëndetësisë së Qipros përpunoi 329 teste nga individë të testuar me iniciativë private, 154 nga gjurmë kontakti dhe 110 nga laboratorë të spitaleve shtetërore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097379684448242
array(1) { ["section"]=> string(72) "ndalohet-shqiptari-ne-aeroportin-e-qipros-rezultoi-me-koronavirus-213820" }