Ndalohet sulmi i Al-Qaedas në burgun e Pakistanit, arrestohen 97 anëtarë të organizatës terroriste

Publikuar tek: bota, më 14:53 12-02-2016 Ndalohet sulmi i Al-Qaedas në burgun e Pakistanit, arrestohen 97 anëtarë të organizatës terroriste

97 anëtarë të organizatës terroriste “Al-Qaeda” janë arrestuar në qytetin Karadi të Pakistanit. Ata kishin programuar një sulmë në burgun “Hyderabad”, për të arratisur një anëratë tjetër, i cili ka vrarë gazetarin Daniel Pearl, në vitin 2002.

Të arrestuarit akuzohen për shumë sulme kundër ushtarëve të Pakistanit, por edhe kundër policëve të shetit. Sipas agjensisë së lajmeve “Reuters”, ata kishin programuar të sulmonin burgun “Hyderabad”, për të ndihmuar anëtarin e tyre Khalid Omar Sheikh të arratisej dhe të bashkohej sërisht me anëtarët e tjerë të organizatës terroriste “Al-Qaeda”. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012225151062012
array(1) { ["section"]=> string(105) "ndalohet-sulmi-i-al-kaida-se-ne-burgun-e-pakistanit-arrestohen-97-anetare-te-organizates-terroriste-32397" }