Ndalohet trasmetimi i muzikës së Michael Jackson, BBC merr vendimin drastik

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:03 03-03-2019 Ndalohet trasmetimi i muzikës së Michael Jackson, BBC merr vendimin drastik

BBC ka marrë një vendim të rëndësishëm në lidhje me legjendën e popit Michael Jackson.

Muzika e Jackson nuk do transmetohet më në BBC Radio 2 pasi një publikimit të  një dokumentari për këngëtarin. 

Vendimi i BBC është marrë javën e kaluar pas dhënies në dokumentarit Leaving Neverland në Channel 4.

Leaving Neverland është katër orë dhe i ndarë në dy pjesë ku James Safechuck dhe Ëade Robson rrëfejnë eksperiencat e tyre të abuzimit nga Jackson.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U përfol për lidhje me reperin milioner shqiptar, Beatrix Ramosaj zbulon të VËRTETËN
Njëri më i lezetshëm se tjetri, Jona Spahiu PREZANTON dy MESHKUJT e jetës së saj »
Article Logic
Execution time: 0.0092580318450928
array(1) { ["section"]=> string(81) "ndalohet-trasmetimi-i-muzikes-se-michael-jackson-bbc-merr-vendimin-drastik-154991" }