Ndaloi Dybalën dhe i dha fitoren Lacios, Strakosha tregon sekretin e penalltisë kundër Juventusit

Publikuar tek: sport, më 22:35 14-10-2017 Ndaloi Dybalën dhe i dha fitoren Lacios, Strakosha tregon sekretin e penalltisë kundër Juventusit

Mbrëmja e sotme zor se mund të harrohet nga Tomas Strakosha, pasi ndali penalltinë e Dybalës në miutën e fundit dhe i dha fitoren skuadrës së tij.

Menjëherë pas ndeshjes Strakosha ka folur për lazionews24.com, ku ka treguar se kujt ja dedikon këtë fitore, por edhe se ia bën që të presë kaq shumë penallti.

"Unë nuk e bëra vetëm. Ai e bëri ekipi, grupi, stafi, bashkë me tifozët. Kjo ishte një fitore e grupit jo vetëm e imja. Mendova se barazimi nuk do të ishte i drejtë, sepse bëjmë gjithçka në fushë. Zoti më ndihmoi. Më ndihmoi Grigioni dhe babai im më këshilluan të hidhem vetëm në të djathtë. Ne e kishim studiuar Dybalën dhe dinim se ku të shkonim", tha Strakosha.

Më tej ai ka folur edhe për raportin e tij me ish-kapitenin e tërhqeur nga futbolli Cana

“Ai është një person i shkëlqyer, si dhe një lojtar i madh, gjithmonë më ka dhënë këshilla në fushë dhe jashtë saj", tha Strakosha. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025125980377197
array(1) { ["section"]=> string(102) "ndaloi-dybalen-dhe-i-dha-fitoren-lacios-strakosha-tregon-sekretin-e-penalltise-kunder-juventusit-95919" }