'Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone', Kuvendi i rrëzon Metës 3 dekrete

Publikuar tek: aktualitet, më 14:20 24-09-2020 'Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone', Kuvendi i rrëzon Metës 3 dekrete

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar në seancën e sotme parlamentare 3 dekrete për kthim të Presidentit të Republikës Ilir Meta.

 

Me shumicë votash me 82, 83 dhe 84 kundër, Kuvendi nuk miratoi dekretet për ligjet për shtetësinë, pronat e paluajtshme dhe zhvillim rajonal dhe kohezion që e ndan Shqipërinë në 4 rajonë zhvillimore.

Por ndërkohë është miratuar dekreti për shkarkimin e Besa Shahinit ndërsa, Evis Kushi është miratuar nga Kuvendi si Ministre e re e Arsimit me 104 vota pro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010855913162231
array(1) { ["section"]=> string(71) "ndarja-e-shqiperise-ne-4-rajone-kuvendi-i-rrezon-metes-3-dekrete-221507" }