Ndarja nga jeta e Aleksandër Lalos, Alketa Vejsiu e nis “DWM” me një dedikim të veçantë për mjeshtrin

Publikuar tek: kulture-art, më 20:41 20-11-2017 Ndarja nga jeta e Aleksandër Lalos, Alketa Vejsiu e nis “DWM” me një dedikim të veçantë për mjeshtrin

Kompozitori i njohur Aleksandër Lalo është ndarë nga jeta mbrëmë në moshën 68-vjeçare si pasojë e një arresti kardiak.  Mbrëmë televizioni Klan ndërpreu transmetimin, ndërsa sot Alketa Vejsiu e ka nisur spekltaklim me një dedikim për mjeshtrin e madh.

Pasi i ka dedikuar disa fjalë duke i shprehur mirënjohje dhe respekt, në skenë është performuar një pjesë nga filmi i tij “Dimri i fundit”. “Thoshte gjithmonë mjeshtri Lalo se muzika e mbetur në kohë është muzika që nuk harrohet kurrë… Për dimrin e tij të fundit, dhe për dimrin e fundit që nuk do të harrojmë kurrë shumë dashuri dhe respekt për Aleksandër Lalon…”, tha ndër të tjera Vejsiu.

Screenshot_5.jpg

Screenshot_6_copy.jpg

Screenshot_7_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073950290679932
array(1) { ["section"]=> string(105) "ndarja-nga-jeta-e-aleksander-lalos-alketa-vejsiu-e-nis-dwm-me-nje-dedikim-te-vecante-per-mjeshtrin-100280" }