Ndarja nga jeta e Avni Mulës, reagon Veliaj: Një nga pasuritë më të mëdha artistike të kombit tonë. Do t’i mungojë artit shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 21:40 29-10-2020 Ndarja nga jeta e Avni Mulës, reagon Veliaj: Një nga pasuritë më të mëdha artistike të kombit tonë. Do t’i mungojë artit shqiptar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka reaguar menjëherë pas lajmit të hidhur të ndarjes nga jeta të kompozitorit të madh Avni Mula.

Veliaj shprehet i trishtuar nga ky lajm i hidhur, duke e cilësuar mjeshtrin e madh si një nga pasuritë më të mëdha artistike dhe njerëzore të kombit tonë.

Padyshim që Avniu do t’i mungojë familjarëve, kolegëve dhe artit shqiptar, të cilin e zbukuroi me mjeshtërinë e tij.

“Tirana e nderoi me sallën e koncerteve "Avni Mula" në rrugën e Dibrës për t'u kujtuar nga gjithë brezat!”, shkruan Veliaj në rrjete sociale.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Greqia solidarizohet me Francën, Bashkia e Athinës ndriçohet me ngjyrat e flamurit francez, Tirana ‘ngjyroset’ me flamurin turk
Rama dhe Basha mesazhe ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Avni Mulës »
Article Logic
Execution time: 0.012315034866333
array(1) { ["section"]=> string(133) "ndarja-nga-jeta-e-avni-mules-reagon-veliaj-nje-nga-pasurite-me-te-medha-artistike-te-kombit-tone-do-t-i-mungoje-artit-shqiptar-225722" }