Ndarja nga jeta e ish-ministrit të PD, Basha mesazh ngushëllimi: Elbasani humbi qytetarin e tij të parë, ne një aktivist të shquar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:03 04-12-2020 Ndarja nga jeta e ish-ministrit të PD, Basha mesazh ngushëllimi: Elbasani humbi qytetarin e tij të parë, ne një aktivist të shquar Lulzim Basha - Engjell Dakli

Kreu i PD Lulzim Basha shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-ministrit të PD dhe ish-kryebashkiakut të Elbasanit Engjëll Dakli.

“Elbasani humbi qytetarin e tij të parë, ndërsa Partia Demokratike një aktivist tëë shquar”, shkruan ndër të tjera Basha.

“Me hidhërim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të ish-Ministrit, ish-deputetit dhe ish-Kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, z. Engjëll Dakli.

Ngushëllimet e mia më të ndjera dhe lutjet e mendimet e mia janë me bashkëshorten Ortenca, djemtë Anrin dhe Martinin dhe miqtë e tij të shumtë. Me ikjen e Ëngjëll Daklit, Elbasani humbi qytetarin e tij të parë ndërsa Partia Demokratike një aktivist të shquar me kontribut të madh në qeverisjen qendrore e lokale. U prehtë në paqe”, shkruan Basha.

Engjëll Dakli u nda nga jeta sot, në moshëm 65 vjeçare pasi ishte infektuar me Covid-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet çifti i bashkëshortëve në Lezhë, makina e tyre del nga rruga dhe përmbyset
Ky shtet evropian heq Shqipërinë dhe Kosovën nga lista e rrezikshmërisë për Covid-19, tashmë mund të lëvizni lirshëm »
Article Logic
Execution time: 0.010226964950562
array(1) { ["section"]=> string(134) "ndarja-nga-jeta-e-ish-ministrit-te-pd-basha-mesazh-ngushellimi-elbasani-humbi-qytetarin-e-tij-te-pare-ne-nje-aktivist-te-shquar-230157" }