Ndarja nga jeta e Muharrem Fejzos, Reshat Arbana:U shkëput një gjerdan i kinemasë shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 12:53 22-11-2020 Ndarja nga jeta e Muharrem Fejzos, Reshat Arbana:U shkëput një gjerdan i kinemasë shqiptare Reshat Arbana

Aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Reshat Arbana ka reaguar për ndarjen nga jeta të regjisorit Muharrem Fejzos.

Ai është shprehur se Fejzo ishte një ndër aktorët më të mirë të kinematografisë shqiptare.

“Humbja e tij, lajm i trishtë për artin. U shkëput një gjerdan I kinemasë shqiptare. Me Muharremin kam luajtur me të tek ‘Fijet që Priten’. Ngushëllime familjes dhe të gjithë miqve të tij. Fejzo ishte një prej regjisoreve më të mirë shqiptarë. Ka qenë një prej miqve të mi më të mirë”, tha aktori Arbana për 'news24'.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDALI në Kakavijë/ Greqia kthen mbrapsh dy autobusë me shqiptarë, disa pasagjerë rezultuan pozitivë
Kritikoi opozitën dhe qeverinë dhe mori me qindra komente, gazetari u drejtohet lexuesve: O njerëz të mjerë, o të pabrekë, jeni gati të…(E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.011187076568604
array(1) { ["section"]=> string(97) "ndarja-nga-jeta-e-muharrem-fejzos-reshat-arbana-u-shkeput-nje-gjerdan-i-kinemase-shqiptare-228685" }