Ndau nxënësit sipas ngjyrës së lëkurës, pezullohet mësuesja

Publikuar tek: bota, më 17:29 10-01-2019 Ndau nxënësit sipas ngjyrës së lëkurës, pezullohet mësuesja

Një ngjarje e ndodhur në një shkolllë në Afrikën e Jugut ka marrë vëmendjen e të gjitha mediave në botë.

Një mësuese është pezulluar nga puna për shkak të një fotografie që u përhap në rrjetet sociale.

Mësuesja gjatë orës së mësimit  ka ndarë nxënësit sipas ngjyrës së lëkurës.

Autoritetet lokale thanë se ky veprim dënohet, prandaj mësuesja është pezulluar nga puna derisa të përfundojë hetimi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011483907699585
array(1) { ["section"]=> string(65) "ndau-nxenesit-sipas-ngjyres-se-lekures-pezullohet-mesuesja-148252" }