Ndër fotot e fundit të Aleksandër Lalos, çfarë i tha mikut të tij... (PREKËSE)

Publikuar tek: kulture-art, më 10:50 20-11-2017 Ndër fotot e fundit të Aleksandër Lalos, çfarë i tha mikut të tij... (PREKËSE)

Kompozitori i madh Aleksandër Lalo ndërroi jetë ditën e djeshme si pasojë e një arresti kardiak duke lënë pas shumë dhimbje.

Miku i tij, Ilir Kadia publikon këtë foto, ndër më të fundit të kompozitorit dhe rrëfen një bisedë vërtet prekëse në një nga baret e Tiranës.

“Mirëmëngjes Aleksandër Lalo! Çfarë po bën?!

-Po thyej ëndrrat! Më lodhin shumë natën!

Maestro i ka ëndrrat të varura në pentagram. Prej tyre ka lindur magjia e këngëve të tij!... Ai po rrinte tek "Sophia" dhe unë e nxora në fotografi! Nuk ka shumë! Pastaj pimë kafe e qamë halle! Ai edhe kur puliste syte bënte muzikë! Prej kësaj mbrëmje nuk do i pulisë! Por muzikën e ka bërë tashmë! Dhe ka bërë shumë dhe të mrekullueshme! Se ishte ALEKSANDËR LALO!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13565421104431
array(1) { ["section"]=> string(79) "nder-fotot-e-fundit-te-aleksander-lalos-cfare-i-tha-mikut-te-tij-prekese-100196" }