Ndërhyn FNSH, nxirret nga humnera efektivi i RENEA-s në Dukagjin

Publikuar tek: aktualitet, më 13:46 09-12-2019 Ndërhyn FNSH, nxirret nga humnera efektivi i RENEA-s në Dukagjin Pamje nga vendngjarja

Është nxjerrë nga humnera efektivi i RENEA-s Bledar Beluli, i cili ra mëngjesin e sotëm ra në një greminë në zonën e Dukagjinit, teksa po ngjiste malin e Zorgjit për alpinizëm.

Efektivi u nxor nga humnera falë Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë të Shkodrës. Beluli ka qëndruar 5 orë në greminë për shkak të operacionit të vështirë të shpëtimit në terrenit të thyer malor.

Ndërkaq, ai ka marrë dëmtime të rënda në të dyja këmbët, dorë dhe legen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075209140777588
array(1) { ["section"]=> string(70) "nderhyn-fnsh-nxirret-nga-humnera-efektivi-i-renea-s-ne-dukagjin-188866" }