Ndërhyrje e rrallë në QSUT, ekipi i neurokirurgjisë përfundon me sukses operacion për heqjen e tumorit në tru

Publikuar tek: aktualitet, më 15:27 05-09-2019 Ndërhyrje e rrallë në QSUT, ekipi i neurokirurgjisë përfundon me sukses operacion për heqjen e tumorit në tru

Kryhet me sukses një ndërhyrje e rrallë në tru në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”.

Ekipi mjekësor i udhëhequr nga Mentor Petela, me asistencën e neurokirurgut Henry Marsh kryen sot ndërhyrjen e dytë me pacientin zgjuar, për heqjen e masës tumorale në tru.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë të përfundimit të operacionit me sukses, ndërsa përgëzon ekipin e neurokirurgjisë.

“Një ndërhyrje e rrallë në tru u realizua në qendrën spitalore “Nënë Tereza” nga ekipi mjekësor i udhëhequr nga prof. Mentor Petela, me asistencën e neurokirurgut me famë botërore, prof. Henry Marsh.
Kjo është hera e dytë që ndërhyrja delikate e heqjes së masës tumorale në tru, me pacientin zgjuar realizohet në #QSUT me prof. Henry Marsh.

Punë fantastike e ekipit të #neurokirurgjisë, me mbështetjen e pakursyer të neurokirurgut britanik, i cili rikthehet në #Shqipëri edhe për leksionet mbi inteligjencën artificiale dhe komunikimin me studentët e mjekësisë në Tiranë”, shkruan Manastirliu në Facebook.

69817200_751556161967103_898835882235133952_n.jpg

70394007_751556275300425_2910621842404278272_o.jpg

70477377_751556288633757_8454729365119303680_n.jpg

69859290_751556625300390_7774208431476441088_o.jpg

69999399_751556665300386_6814813604856987648_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098080635070801
array(1) { ["section"]=> string(115) "nderhyrje-e-rralle-ne-qsut-ekipi-i-neurokirurgjise-perfundon-me-sukses-operacion-per-heqjen-e-tumorit-ne-tru-177412" }