Ndërkohë që protestuesit zvarriteshin para Teatrit, këto qytetarë s’e prishën terezinë, ja çfarë bënin nga liqeni (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:01 17-05-2020 Ndërkohë që protestuesit zvarriteshin para Teatrit, këto qytetarë s’e prishën terezinë, ja çfarë bënin nga liqeni (FOTO) Foto nga liqeni

Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ngjallur përplasje të dhunshme mes policisë dhe protestuesëve ku një pjesë e këtyrë të fundit janë arrestuar.

Mirëpo si duket jo të gjithë qytetarët janë shqetësuar për humbjen e një prej godinave që është konsideruar trashëgimi kulturore. Siç shihet dhe nga fotot e mëposhtme ndërkohë që në orën 10:00 të mëngjesit protesta gëlonte përpara Teatrit, një pjesë e qytetarëve të pashqetësuar kanë vijuar shëtitjet nga liqeni.

Kujtojmë se protesta e sotme është pasqyruar edhe nga mediet ndërkombëtare, ku një prej tyre është Washington post, e cila ka shkruar edhe për përplasjet mes policisë me protestuesit.

97708655_879480695888516_2500480417283440640_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012449979782104
array(1) { ["section"]=> string(123) "nderkohe-qe-protestuesit-zvarriteshin-para-teatrit-keto-qytetare-s-e-prishen-terezine-ja-cfare-benin-nga-liqeni-foto-206733" }