Ndërkombëtarët, ironia e artistit me impakt në politikë: “Krushqit e ngrirë” të negociatave

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:53 08-04-2017 Ndërkombëtarët, ironia e artistit me impakt në politikë:  “Krushqit e ngrirë” të negociatave

Aristi i njohur, Bujar Kapexhiu ka goditur sërish me punimet e tij. Kësaj herë ai ironzion heshtjen e ndërkombëtarëve, përballë situatës së tensionuar të klasës politike, për zgjidhjen e ngërçit lidhur me fatin e zgjedhjeve të 18 qershorit.

Përmes një statusi me ironitë e tij therëse, këtë herë "thumbon" faktorin ndërkombëtar të akredituar në Tiranë.  Për të kutpuar më tepër shikoni karkikaturën e tij të radhës. 

Statusi i plotë

Kriza e zgjedhjeve: “Krushqit e ngrirë” të negociatave .
Palët politike që duhet të zgjidhin krizën nuk kanë qenë në gjendje të nisin dialogun dhe vijojnë të bëjnë ftesa në distancë edhe pse pak metra nga njëri-tjetri. Ndërkohë partnerët ndërkombëtarë nuk duken të angazhuar në ndërmjetësim

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021945953369141
array(1) { ["section"]=> string(93) "nderkombetaret-ironia-e-artistit-me-impakt-ne-politike-krushqit-e-ngrire-te-negociatave-74510" }