Ndërpritet ndeshja Kroaci-Kosovë, çfarë po ndodh në Zagreb?

Publikuar tek: sport, më 20:43 02-09-2017 Ndërpritet ndeshja Kroaci-Kosovë, çfarë po ndodh në Zagreb?

Përballja mes Kroacisë dhe Kosoëvës e vlefshme për eleminatoret e botërorit “Rusi 2018” është ndërprerë.

Ndeshja që është duke u luajtur në stadiumin “Maksimir” të Zabrebit është ndërprerë për shkak të rreshje të mëdha të shiut  që e kanë bërë të pamundur lojën.

Gjyqtarët pas diskutimit me zyrtarët e UEFA-s, kapitenët dhe trajnerët e të dy skuadrave ka vendosur të shtyjnë ndeshjen Kroaci–Kosovë.

Në fillim ndeshja u ndërpre për 10 minuta, por më më pas u morr vendimi përfundimtar që takimi të mos luhej të shtunën.

Në momentin kur ndeshja u ndërpre rezultati ishte në shifrat 0 me 0.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024157047271729
array(1) { ["section"]=> string(63) "nderpritet-ndeshja-kroaci-kosove-cfare-po-ndodh-ne-zagreb-90966" }