Ndërpritet numërimi në Memaliaj, shkak situata e tensionuar në sallë

Publikuar tek: politike, më 05:50 22-06-2015 Ndërpritet numërimi në Memaliaj, shkak situata e tensionuar në sallë Situata ne qendren e numerimit ne Memaliaj

Duket se situatë disi e tensionuar është në Memaliaj ku procesi i numërimit të votave është ndërprerë sipas gazetarëve në terren. 

Ka pasur tensionime në sallë mes numëruesve dhe vëzhguesve. Por para se të ndërpritej procesi i numërimit të votave Durim Roshi i Aleancës për Shqipërinë Evropiane kishte marrë më shumë se 50 përqind të votave ndërkohë që i dyti pas tij vinte kandidati i PSD me 15.54 përqind të votave.

Kandidati i opozitës renditet i treti me 13.6 përqind të votave. Në garë për këtë bashki është edhe kandidati i pavarur Astrit Dervishi dhe Arjan Zeqaj, kandidat i PMDPSH. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088760852813721
array(1) { ["section"]=> string(73) "nderpritet-numerimi-ne-memaliaj-shkak-situata-e-tensionuar-ne-salle-14290" }