Ndërroi jetë në moshën 80 vjeçare,  jeta në FOTO e ‘Mjeshtrit të Madh’ Gëzim Kruja

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:54 05-04-2020 Ndërroi jetë në moshën 80 vjeçare,  jeta në FOTO e ‘Mjeshtrit të Madh’ Gëzim Kruja Gezim Kruja ne nje rol

Sot ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçari Mjeshtri i Madh i humorit Gëzim Kruja pasi ka kaluar momente të vështira shëndetësore.

Gëzim Kruja, humoristi shkodran ka lindur në 4 dhjetor 1939. Një jetë në skenën shkodrane të humorit, ka spikatur me rolet e tij. Ka shkruar 15 komedi, 10 recitate, 2 libra me monologë gazmor.

Ka interpretuar mbi një mijë role në skeçe të ndryshme dhe ka 52 vite që ushtron profesionin e humoristit. Në vitin 2004 ka marrë titullin “Krenaria e Qytetit”.

Në vitin 2005 merr titullin “Naim Frashëri i Artë” dhe në vitin 2010 titullin “Mjeshtër i Madh”.

Përmes disa fotografive të shkrepura gjatë karrierës së tij në skenë, po ju sjellim fragmente të shkëputura nga jeta artistike e kolosit të humorit Shkodran.

1586083069_916.jpg

1586083069_915.jpg

1586083069_912.jpg

1586083069_911.jpg

1586083069_7116.jpg

1586083069_7114.jpg

1586083055_7112.jpg

1586083055_7110.jpg

1586083055_7111.jpg

1586083055_719.jpg

1586083055_717.jpg

1586083055_715.jpg

1586083055_714.jpg

 

1586083055_713.jpg

1586083055_712.jpg

1586083055_711.jpg

1586083055_6.jpg

1586083055_5.jpg

1586083055_4.jpg

 

1586083055_3.jpg

1586083055_2ok.jpg

1586083055_2.jpg

1586083055_1ok.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0085599422454834
array(1) { ["section"]=> string(85) "nderroi-jete-ne-moshen-80-vjecare-jeta-ne-foto-e-mjeshtrit-te-madh-gezim-kruja-201425" }