Ndërroi jetë nga COVID-19, artisti pikturon portretin e mjekut në mes të parkut

Publikuar tek: bota, më 07:34 07-06-2020 Ndërroi jetë nga COVID-19, artisti pikturon portretin e mjekut në mes të parkut Portreti i doktorit i pikturuar ne mes te nje parku

Një artist nga Neë York ka bërë një gjest vërtet të veçantë për të respektuar figurën e mjekut.

Jorge Rodriguez-Gerada pikturoi në mes të një parku portretin e një mjeku që vdiq për shkak të koronavirusit.

Portreti i doktorit Ydelfonso Decoo është 20 mijë metra katrore dhe shtrihet përgjatë gjithë Parkut Corona.

Vetëm 5 ditë i janë dashur artistit që të pikturojë këtë portret të madh, me një domethënie të veçantë për mjekët, të cilët po sakrifikojnë edhe jetën e tyre për të ndihmuar personat e infektuar me COVID-19.


pikture-1024x538.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097320079803467
array(1) { ["section"]=> string(85) "nderroi-jete-nga-covid-19-artisti-pikturon-portretin-e-mjekut-ne-mes-te-parkut-209339" }