Ndërron jetë aktori i madh i "Game of Thrones"

Publikuar tek: bota, më 17:02 16-10-2017 Ndërron jetë aktori i madh i

Shuhet në moshën 94-vjeçare aktori i ‘Game of Thrones’, Roy Dotrice.

Mësohet se aktori i madh ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij, në Londër.

Dotrice është më shumë i njohur nga publiku në rolin e tij si Leopold Mozart në filmin ‘Amadeus’, fitues i çmimit oskar dhe në shumë role të tjera teatrale.
Gjithashtu aktori ishte edhe në sezonin e dytë në ‘Game of Thrones’ si Hallyne, kreu i Grupit Alkimist në ‘King’s Landing’, shkruan Daily Mail, transmeton newsbomb.al.

 

4562C4A300000578-4984900-image-m-79_1508162499262.jpg

4564178800000578-4984900-image-a-87_1508163002901.jpg

4562C53400000578-4984900-image-a-89_1508163661275.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasen dy yje në qiell, e pabesueshme ajo që ndodh në univers diktohet edhe në Tokë
Diell i kuq shfaqet në qiell, ekspertët japin alarmin: Është fenomen vdekjeprurrës »
Article Logic
Execution time: 0.011420011520386
array(1) { ["section"]=> string(50) "nderron-jete-aktori-i-madh-i-game-of-thrones-96092" }