Ndërron jetë boksieri legjendar Muhammad Ali

Publikuar tek: bota, më 06:27 04-06-2016 Ndërron jetë boksieri legjendar Muhammad Ali

Legjenda e boksit, 74 vjeçari Muhammad Ali ndërron në spital.

Prej ditës së djeshme boksieri vazhdonte të qëndronte i shtruar në spital, pas problemeve respiratore.

Por mediat amerikane raportojnë se gjendja shëndetësore e Ali u përkeqësua. Autoritetet e spitalit kanë dhënë lajmin e hidhur te familjarët. Sipas mjekëve, Ali ishte në ditët e fundit të jetës së tij. Në shtratin pranë tij qëndronin katër nga nëntë fëmijët e tij, ndërsa mjekët përpiqeshin ta mbanin në jetë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përkeqësohet gjendja shëndetësore e boksierit legjendar Muhammad Ali
Francë, nga moti i keq deri më tani 4 të vdekur dhe 24 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011615037918091
array(1) { ["section"]=> string(50) "nderron-jete-boksieri-legjendar-muhammad-ali-42393" }