Ndërron jetë Demis Roussos

Publikuar tek: kulture-art, më 13:10 26-01-2015 Ndërron jetë Demis Roussos

Këngërari i njohur grek Demis Roussos, është ndarë nga jeta dhe lajmi konfirmohet nga vetë vajza e këngëtarit, Emily. Demis Roussos ka dhënë një koncert edhe në Shqipëri, në Pallatin e Kongreseve në vitin 2000.

Për të dëgjuar Roussos në koncert,  rradhët e publikut shqiptar ishin të gjata, përpos çmimit të lartë të biletave. Këngëtari u bë shumë i dashur për publikun tonë me këngën  “Mamy Blu”.

Fillimet e tij si këngëtar, Roussos, ipati në vitet '60 me grupin "Aphrodite's Child" me të cilin ka performuar edhe në Shqipëri.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040373086929321
array(1) { ["section"]=> string(31) "nderron-jete-demis-roussos-1516" }